Тема. Читання цілими словами речень та невеликих
текстів. «Щедре Сонечко».
Мета. Розвивати вміння читати правильно і плавно цілими словами речення та тексти, розуміти прочитане:
правильно будувати відповіді на
запитання за прочитаним текстом і висловлювати
власні думки. Уточнювати активний
словник учнів та збагачувати їх словниковий запас. Розвивати зв’язне мовлення
шляхом побудови висловлювань на основі життєвого досвіду учнів. Розширювати
уявлення про оточуючий світ, сприяти виникненню бажання пізнавати невідоме та
нове. Виховувати почуття взаємоповаги один до одного, любові до навколишнього
світу.
Обладнання:
ноутбук, проектор, екран; презентація; сонце з
промінцями-завданнями, фіранка-ширма на
боковій частині дошки; медальки «Кращий скоромовник», «Мовознавець», «Знавець
літератури»; відео-файл «Сонце – джерело життя»; музичні файли; малюнок
соняшника; виставка дитячих робіт «Соняшники»
(малюнки, аплікації, панно); маленькі сонечка; паперові долоньки з двостороннім
скотчем.
Хід уроку
І Організація
класу
1. Привітання
Сонечко
сяє, ось почався день,
Діти
всі у класі кажуть «Добрий день!»
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром!
Ми
вам раді люди добрі,
І
вітаєм щиро вас!
І
запрошуєм ласкаво
На
урок у 1 клас.
¾
Виконаємо
вправу «Долоньки».
Тепло своїх долоньок
Я друзям віддаю.
Урок новий цікавий
Я з радістю почну.
ІІ Повідомлення
теми уроку.
¾
День
сьогодні видався похмурий, але щоб у нас був гарний настрій давайте запросимо в
гості Сонечко з його веселими промінцями.
¾
Сонечко,
сонечко, виглянь у віконечко,
Ми тебе чекаємо, зранку виглядаємо.
(Звучить музика учитель
відкриває фіранку-ширму, на дошці - Сонечко)
¾
Сонце
сьогодні дарує нам промінці з цікавими
завданнями, які допоможуть виконати
тільки учні 1-А класу.
¾
А
як ви думаєте, ми впораємося?
¾
Тож
до діла!
ІІІ Робота над темою уроку
1.
Конкурс «Кращий скоромовник». Переможцям вручаються медалі.
2.
Читання слів
Земля Сонце рослини
земельний сонечко
рослинний
землероб
сонячний росте
Ø Підкресліть у групах слів спільні частини.
Ø Складіть речення із знайомими словами.
3.
Загадка
Із неба диво золоте
І світить нам і гріє.
Ніщо без нього не росте,
Всяк йому радіє.
¾
А хто з вас ще знає загадки про
сонце?
Фізкультхвилинка з Піснезнайкою
¾
Діти, а хто нам допомагає краще пізнати навколишній світ?
«Піснезнайці»
завдяки
Ми вчимося залюбки,
Нам знання даються легко-
Нами тішаться батьки.
¾
Піснезнайка пропонує вам відпочити і
пригадати, що нам уже відомо про Сонце.
Демонстрація відео-файлу «Сонце – джерело життя».
4. Робота над текстом про Сонце
¾
Послухайте текст. А потім скажете, що нового ви дізналися?
1)
Читання тексту вчителем.
¾
Прочитайте текст самостійно і підкресліть кольоровими олівцями цікаву для
вас інформацію.
2)
Самостійне читання тексту.
Кожна жива істота не
може жити без сонячного світла і тепла. Є в природі рослина, яка не тільки не
може жити без сонця, але ще й дуже схожа на нього.
На сонечко я схожий
І сонечко люблю.
До нього повертаю
Голівоньку свою. (Соняшник).
І ось цей промінець, пропонує нам причитати
оповідання В. Сухомлинського «Квітка Сонця».
5. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Квітка Сонця»
¾
Читати будуть мої помічники.
1)
Читання оповідання підготовленими учнями.
¾
Що спільного з попереднім текстом?
2)
Словникова робота. Читання слів, записаних на дошці.
Сонце ходить сміх
сонечко заходить сміється
соняшник сходить
усміхається
3)
Читання тексту «дощиком».
¾
Як соняшник жде сходу сонця?
¾
Які почуття воно виражає до сонця?
4)
Самостійне читання тексту. Підкреслити слова, найважчі для читання.
5)
Інсценізація оповідання.
Психогімнастика (звучить
музика)
-
Діти, а зараз ми перетворимось на сонячні квіточки.
-
Ми сидимо в землі, як насіння. (Діти присіли.)
-
Піднімаємося вгору, як паростки. (Діти підводяться і тягнуться на носочках
угору).
-
Розпускаємось, як квіточки. (Діти розводять руки в сторони).
-
Погляньте на сонечко як воно встає, як сідає. (Діти обертаються ліворуч, потім – праворуч.)
- Подув вітерець, заворушилися
листочки. (Діти хитають руками ліворуч,
праворуч.)
6. Робота над віршем Петра Ребра
1)
Самостійне читання вірша.
¾
Що ж то за сонечко виросло у полі?
¾
Чому автор називає соняшник ситом?
Перегляд виставки дитячих робіт «Соняшники»(малюнки,
аплікації, панно).
7.
Робота
над віршем Павла Грабовського
Самостійне читання
вірша.
¾ Що робить сонечко?
¾
Яку
картину природи можна уявити?
IV
Підсумок уроку
¾
Діти,
про що ми говорили на уроці?
¾
Що
нового ви дізналися про сонце і соняшник?
¾
Які
завдання були для вас найцікавішими?
¾
Діти,
Сонечко дуже щедре. Воно подарувало нам свої чудо-промінчики і ще залишило вам
у Читаночках маленькі сонечка, свою частинку. Хай кожен знайде його на сторінці.
Подивіться на його обличчя. Що на ньому не вистачає? Ось, ви його намалюйте
таким, з яким настроєм працювали на уроці.
¾
І
ви, шановні гості, отримайте його часточку і теж висловіть свій настрій від
праці наших діточок на уроці.
¾
Дітки,
покажіть мені свої сонечка. Ой, молодці, всі вони мають посмішку.
¾
А
щоб наше сонечко було завжди радісним давайте подаруємо йому нові
промінці – відбитки наших долоньок. (Діти
прикріплюють долоньки вирізані з паперу навколо сонечка).
Вчитель.
Рідне сонечко привітне,
Веселіше нам світи.
Хай усе довкіл розквітне,
Бо життя даруєш ти!
Це сонечко людям здоров’я дарує
І
пестить проміннячком квіти й сади.
І світла й тепла воно нам не шкодує,
Щоб всі виростали здорові завжди.
Цей світ, як казка, як безмежне диво!
Захоплює, дивує, кличе ввись.
Життя
чарівне, я така щаслива,
І ти до цього світу придивись.
В душі одразу сонечко засяє
І забринить проміння доброти,
Бо світ нас всіх, як мати пригортає,
Лиш серденько відкрий до світла ти!
Якщо людина добре серце має,
Вона іде у світ добро творить.
В її очах любов і ласка сяє,
Така людина сонечком горить!
Сонце
несе на своїх промінцях тепло. Воно вливається в душу. Візьми Іскринку цього
тепла і зігрій ту людину, якій холодно, сумно. Тепло твого серця розтопить лід
її душі. Прокинувшись вранці, посміхніться сонечку і всьому рідному на землі. Поверніть свої голівки
один до одного і посміхніться. Від цієї усмішки у нашому класі стало набагато
тепліше і веселіше.
То ж будьте добрими і щасливими, мої маленькі сонечка.
Немає коментарів:
Дописати коментар